Agenda

Mercredi 23 Juin 2010 - 20h00
Kucuk Ciftlik Park - ISTANBUL

Tekirdağ Rakısı Trakya Serisi
presents...

GOTAN PROJECT
‘live in concert’
Tango 3.0 Tour

Tango ve Latin Amerika ezgilerini günümüzün elektronik müziği ile buluşturan, tangonun çığır açan modern yüzü olarak tanınan efsanevi Gotan Project, kendine has müzik tarzıyla, yeni albümleri “Tango 3.0” turnesi kapsamında Lounge 96 farkıyla 23 Haziran 2010 tarihinde İstanbul’da!

2007 yılında yine Lounge 96 organizasyonuyla İstanbul’da performans veren Gotan Project’in bu konseri muhteşem bir ilgiyle karşılanmış ve biletleri konserden 3 hafta önce tükenmişti.

Tango ve elektronik müziğe getirdikleri yeni açılımlarla tüm dünyada milyonlarca hayran kazanan Gotan Project, kendine has kavramsal dokunuşlarla süslenmiş akustik tınıların yoğunlukta olduğu parçalardan oluşan son albümleri Tango 3.0 ile müzik severleri her zamankinden daha çok büyülüyor! Gotan Project, bu albümün turnesi kapsamında Lounge 96 farkıyla, Tekirdag Rakısı Trakya Serisi ana sponsorlugunda, Volvo, adidas Originals, Red Bull ve Istanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nin katkılarıyla şimdiye kadarki en muhteşem Gotan Project deneyimini yaşatmak için 23 Haziran 2010 tarihinde bir kez daha Türkiye’deki müzik severlerle Küçükçiftlik Park’ta buluşuyor.

Gotan Project

http://www.gotanproject.com/

Tango ve Latin Amerika ezgilerini günümüzün elektronik müziği ile buluşturan, tangonun modern yüzü olarak tanınan Gotan Project, kendine has müzik tarzıyla büyük beğeni toplayan bir grup. Performanslarında canlı olarak akordeon, gitar, keman, piyano ve vokal kullanan grup, beat programlamasını da canlı olarak yapıyor. 2000 yılında Philippe Cohen Solal ve Christoph H. Müller tarafından kurulan grup, 2001 yılında, tango ve elektronik müziğe getirdiği yeni açılımlarla milyonlarca satan çıkış albümleri `La Revancha del Tango ile şöhretin zirvesine ulaşmayı başardı.

Bu albümden çıkan `Santa Maria` isimli şarkı, başrollerini Richard Gere ve Jennifer Lopez`in oynadığı `Shall We Dance` filminin soundtrack albümünde yer aldı. Ayrıca Türk izleyicisinin de yakından tanıdığı `Sex and The City` ve `Nip/ Tuck` dizilerinde konu müziği olarak akıllarda yer etti. BBC Awards For World Music 2003`te en iyi çıkış yapan topluluk ödülünü alan grup Tokyo`dan Arjantin`e yılda 200`den fazla konser vererek dünyayı dolaştı. `Gotan` Buenos Aires sokak dilinde `tango` anlamına geliyor. Geçtiğimiz senelerde Redbull Music Academy`de öğretim kadrosunda yer alarak, kusursuz müzik yaptıklarını bir kez daha kanıtladılar. Tango tutkusunu elektronik müziğe uyarlayan grup aynı zamanda sahneye son derece hakim olmaları ile tanınıyor. Bu yılın mart ayında çıkardıkları `Lunatico` ile yine kendilerine has `Tango - Gotan` titreşimleriyle adlarından ve müziklerinden uzun süre söz ettirdiler. Tangonun dans etmeyenler için bile güzel olabileceğini, gerek albümleri gerek canlı performansları ile otoritelere kanıtladılar.

Dünya müziğinin tüm elemanlarını tangonun tutkulu atmosferiyle yoğuran grubun başını çekerken, DJ’lik yeteneğinin yanısıra sıradışı müzisyenleri biraraya getiren prodüksiyon dehası ile toplamda iki milyon adetlik satış rakamına ulaşan Gotan Project’in, dünya arenasındaki bugünkü yerini almasında büyük rol oynadı.

LOUNGE 96
http://www.loungefm.net/