Agenda

Jeudi 17 Juin 2010 - 20h00
Congress Hall - WARSAW

Tego zespołu polskiej publiczności nie trzeba przedstawiać! Gotan Project to zjawisko, niezwykła fuzja argentyńskiego tanga, dubu i nowych brzmień. Ich debiutancki album La Revancha Del Tango podbił i rozpalił do czerwoności serca słuchaczy na całym świecie. Muzyka Gotan Project to ponadczasowy pomost pomiędzy różnymi tradycjami muzycznymi, kulturowymi i pokoleniowymi. Nostalgiczne dźwięki akordeonu, fortepianu czy skrzypiec idealnie współbrzmią z dubowymi czy house’owymi bitami, których naturalną bazą jest argentyńskie tango. I chociaż łączenie sterylnych przestrzeni muzyki elektronicznej z duchem ciasnych argentyńskich kafejek jest zadaniem karkołomnym, Gotan Project radzi sobie z tym doskonale! Dodana do tego szczypta jazzu i nuta argentyńskiego folku sprawiają, iż w dźwiękach Gotan Project można zatracić się bez pamięci. 

Zespół powstał w 1999r. w Paryżu za sprawą gitarzysty tango - Eduardo Makaroff oraz producenta i klawiszowca Philippe Cohen Solal - autora m.in. ścieżki dźwiękowej do filmu „Europa” Larsa von Triera. Dołączył do nich Szwajcar Christoph H. Müller. Zadebiutowali w 2001 roku płytą „La Revancha del Tango”, dzięki której stali się od razu jednym z najgorętszych zespołów roku. Oprócz własnych kompozycji na płycie znalazły się zaaranżowane w nowatorski sposób utwory mistrzów tanga. W sierpniu 2004 roku ukazał się przygotowany przez Philippe’a Solala album-miks „Inspiración – Espiración”. Płyta zawiera remiksy kompozycji Gotan Project autorstwa Petera Krudera, Toma Middletona, Calexico, Antipop Consortium czy Pepe Bradocka, jak też utwory Astora Piazzolli, Domingo Cura, Anibala Troilo w wersjach Gotan. 

W kwietniu 2006 ukazał się na rynku drugi album zespołu – płyta Lunatico, który już w dniu premiery zebrał rewelacyjne recenzje, zaś promujący ją singiel „Diferente”– stał się wielkim przebojem. Album jest hołdem dla wielkiego króla tanga z lat 30tych Carlosa Gardela. W nagraniu albumu udział wzięła cała plejada latynoskich artystów: meksykańska grupa Calexico, żywa legenda tanga Juan Carlos Cacesres, hip hopowy Koxmoz z Argentyny i gitarzysta Jimi Santos. 

Gotan Project, zjeździli niemal cały świat, dając ponad 200 koncertów! Polska publiczność doskonale pamięta każdy z ich występów, które zawsze był wielkimi wizualnym i dźwiękowym widowiskami! Ich kolejne występy będą częścią światowego tourne, promującego najnowszy trzeci albumu, którego premiera jest zaplanowana na kwiecień 2010. 

www.kongresowa.pl/